
Have your own adventure with the #1 outdoor app today.
Jeroen went for a hike
October 26, 2025 at 12:42
01:26
6.87km
4.8km/h
20m
20m
Garmin fēnix 6
Vandaag met Miranda meegewandeld op Camini Etappe 1, en wat was dit een gezellige tocht! De route voelde deels als thuiskomen, want stukken ervan kende ik al van de Smalste Stukje van Nederland en de Limburgse Grenswaterwandeling. Toch had deze etappe zijn eigen charme.
We startten bij de indrukwekkende Sint-Amelbergabasiliek, een fijne plek om een wandeling te beginnen vanwege de grote parkeerplaats. Al snel doken we dwars door het IJzerenbos, waar de paden lekker vlak en goed begaanbaar waren. Hier kwamen ook nog een paar zonnestralen tussen de bladeren door. Toen liepen we nét langs de Duitse grens, met die typische grenspaaltjes die je even laten grijnzen. Hoogtepunt was de Westzimpfel Punkt, het meest westelijke puntje van Duitsland.
Het was een korte etappe, perfect om bij te kletsen en te genieten van de grensstreek. We zijn een klein stukje verkeerd gelopen en moesten door een modderig stukje, maar dat maakte het alleen maar avontuurlijker 😅. Een superleuke, relaxte wandeling die je zo meepakt.
Waypoints
Bagged Peaks
Route Details
Elevation
Sign up to see more specific route details
Sign up for free
Comments
Want to know more?
Sign up for a free komoot account to join the conversation.